10 мача, които докараха Роджърс до уволнение

Брендън Роджърс беше уволнен вчера след три сезона начело на Ливърпул - вижте десетте мача, които му струваха поста...
Ливърпул – Реал Мадрид 0:3, 22 октомври 2014
Реал имаше нужда от 23 минути, за да пробие защитата на Ливърпул и на полувремето гостите водеха с 3:0 – тежък урок за това какъв футбол се играе в Шампионската лига. За първи път в дългата си история Ливърпул изоставаше с 0:3 на „Анфийлд” на полувремето на мач от европейски турнир. Преди мача Роджърс заяви, че Ливърпул не е аутсайдерът за този мач.
Кристъл Палас – Ливърпул 3:1, 23 ноември 2014
Ливърпул поведе с 1:0, но падна с 1:3. Това беше четвърта поредна загуба за тима, който се озова на 12-о място след 12 кръга. На феновете започна да им става ясно, че този сезон Ливърпул няма да е сред претендентите за титлата.
Лудогорец – Ливърпул 2:2, 26 ноември 2014
Изравнителен гол в 88 минута спаси точката за Лудогорец в София, а тимът на Роджърс се опита да пази резултата 2:1 и плати цената за това. В първите си пет мача в групата на Шампионската лига Ливърпул спечели едва 4 точки и после не успя да продължи напред.
Манчестър Юнайтед – Ливърпул 3:0, 14 декември 2014
Този мач се превърна в сблъсък на двама вратари – Давид де Хея игра вдъхновено на вратата на Юнатйед, а решението на Роджърс да смени с Симон Миньоле с Брад Джоунс се оказа катастрофално. Юнайтед не игра убедително, Джоунс имаше вина за два от головете, но Ливърпул просто беше по-слабият отбор.
Астън Вила – Ливърпул 2:1, 19 април 2015
След половин час игра Ливърпул поведе чрез Филип Коутиньо, но полуфиналът за Купата на ФА беше загубен, при това напълно заслужено, срещу отбор, който цял сезон имаше сериозни трудности да играе приличен футбол.
Ливърпул – Кристъл Палас 1:3, 16 май 2015
Последният мач на Стивън Джерард на „Анфийлд” завърши безславно за него и Ливърпул, а с това си отиде и надеждата, че отборът може да догони Манчестър Юнайтед в битката за четвъртото място.
Стоук Сити – Ливърпул 6:1, 24 май 2015
В последния кръг на сезона Ливърпул беше разгромен от Стоук и се озова шести, като точно тогава Тотнъм го прескочи и излезе на пето място. На почивката резултатът беше 5:0 – най-голямата разлика в кариерата на Джерард.
Ливърпул – Уест Хем 0:3, 29 август 2015
Ливърпул започна неособено убедително сезона, но буквално катастрофира срещу Уест Хем, който пък преди това беше разгромен от Борнемът. Това беше първата загуба на Ливърпул от „чуковете” у дома от 1963 година.
Ливърпул – Норич 1:1, 20 септември 2015
След този мач Роджърс призна, че Ливърпул просто не е бил достатъчно добър, за да спечели. Вдъхновена игра на Стъридж, който се върна от контузия, но и важни индивидуални грешки на Мартин и Миньоле.
Ливърпул – Карлайл 1:1, 23 септември 2015
Този мач за Купата на Лигата срещу отбор от Втора лига трябваше да е лесен, но се оказа, че играчите на Роджърс просто нямаха идея какво да направят, мениджърът също не помогна особено – безпомощно нападение и липса на идеи.

Покачването на напрежението върху мениджъра на Ливърпул Брендън Роджърс стигна до логичния си край вчера, когато той беше уволнен. След 165 мача, от които Роджърс спечели 83, раздялата с клуба дойде броени часове след равенството на Ливърпул с Евертън в градското дерби.

Роджърс беше начело на Ливърпул три сезона, в които не успя да спечели нито един трофей, но през 2013-2014 даде надежда на феновете, че клубът може да се върне към най-добрите си дни - през този сезон „червените" се бориха за титлата и в края на сезона завършиха на второ място.

Още в следващия сезон обаче Ливърпул направи крачка назад - тимът отпадна в груповата фаза на Шампионската лига и завърши едва на 6-о място във Висшата лига.

Колебливото начало на новия сезон също не помогна на каузата на Роджърс - Ливърпул има 3 победи от 8 мача във Висшата лига и заема 10-ото място с 12 точки, далеч от лидерите Манчестър Сити, Арсенал и Манчестър Юнайтед.

Веднага след мача с Евертън Роджърс заяви, че не се притеснява за поста си и има доверието на собствениците на клуба. Малко по-късно стана ясно, че това не е така.

Предлагаме ви ретроспекция на 10 мача, всеки от които приближаваше Роджърс до уволнението, което стана факт вчера.