Танц на две Кобри: Шоуто в "Арена Армеец" в снимки

Кубрат Пулев записа 25-ата победа в кариерата си Снимка: lap.bg
Кубрат Пулев записа 25-ата победа в кариерата си
Българинът остава с една-единствена загуба в кариерата си - с нокаут от Владимир Кличко в края на 2015 година при предишния му опит да стане световен шампион
Сега Кобрата отново е официален претендент и чака победителя от сблъсъка Антъни Джошуа - Владимир Кличко
Двамата бойци преди мача
„За световна титла ще се подготвя много по-добре. 2-3 месеца се подготвях за този мач, не съм в блестяща форма”, обеща Кубрат
Въпреки че не успя да нокаутира Джонсън, Кобрата спечели с единодушно съдийско решение
Кубрат започна колебливо, но след четвъртия рунд започна да води мача по-спокойно
Излизането му за мача
„Невероятна публика. Благодаря на всички хора, които са тук. Още един път ще кажа, че българите са много емоционални и благодаря за тази подкрепа, която винаги дават”, благодари Пулев.
„Само с молитви не става, трябва и здрава работа. Мога много повече, мотивиран съм, имам какво да покажа”
Опитах, играх до последно, но някак си не успях да намеря точния удар да го сваля.
Зала "Арена Армеец" този път не бе пълна до край, за разлика от последния мач на Кобрата
Огромната част от последните рундове се води около въжетата, на които Джонсън се подпираше, за да не падне Снимка: lap.bg
Победител, шампион!
С победоносно вдигнати ръце
Тервел Пулев също зарадва феновете с нова победа
Братът на Кубрат записа трети нокаут при професионалистите
Реферът спря мача срещу поляка Якуб Войчик в третия рунд, отсъждайки победа за Малката кобра с ТКО
Съоснователят на "Зауерланд" Нисе Зауерланд обяви, че догодина ще организира мач на Тервел Пулев за европейската титла в полутежка категория.

„Само с молитви не става, трябва и здрава работа. Мога много повече, мотивиран съм, имам какво да покажа”, каза Кубрат Пулев след победата си над Кевин Джонсън в „Арена Армеец”.

Българският боксьор защити успешно Интерконтиненталната си титла във версия WBA след 12-рундова битка и се превърна в официален претендент за световната титла на IBF, която ще се решава в събота вечер в мегасблъсъка между Антъни Джошуа и Владимир Кличко.

Феновете в „Арена Армеец” станах свидетели и на третата поредна победа на Тервел Пулев в профи бокса. Братът на Кубрат записа трети нокаут при професионалистите, след като реферът спря мача срещу поляка Якуб Войчик в третия рунд, отсъждайки победа за Малката кобра с ТКО.

Така, и двамата боксьори отново зарадваха българската публика четири месеца след последната гала в София.

Ще се бие ли Кобрата за световната титла и кога? Кой ще бъде следващият опонент на Тервел? На тези въпроси ще търсим отговорите в предстоящите дни.

В галерията пък може да видите най-добрите снимки от победите на двете Кобри.