Атлетико спря победния устрем на Барса

Барса загуби първи точки

Атлетико Мадрид и Барселона не успяха да излъчат победител в първото голямо дерби за сезона в Ла лига.

„Дюшекчиите” бяха на 10-ина минути от това да зарадват феновете на „Уанда Метрополитано” в първата визита на Барса, но Луис Суарес изравни в края на мача, след като Саул Нигез бе дал аванс на домакините в средата на първото полувреме.

Саул откри с гол в 21-вата минута. Осмицата на Атлетико отбеляза един от своите шедьоври с удар извън наказателното поле, забивайки кълбото в страничната част на мрежата в долния ляв ъгъл на вратата.

След почивката каталунците бяха доста по-активни и малко след подновяването на играта Лионел Меси нацели страничната греда след удар от пряк свободен удар.

Все пак, гостите стигнаха до изравнителното попадение три минути преди края на редовното време. Резервата Сержи Роберто прати примамлива топка в наказателното поле, Суарес стигна първи до нея и отблизо с глава изравни за 1:1.

Равенството сложи край от серията от седем поредни победи за Барса от началото на сезона. Каталунците са лидери с 22 точки, на пет пред Реал и на шест пред Атлетико и Севиля.