Ливърпул на Клоп разруши Сити насред „Етихад”

21.11.2015, 21:25 (обновена 21.11.2015, 21:31)
Сити - Ливърпул 1:4

Ливърпул се развихри и превзе "Етихад"

Ливърпул разби доскорошния лидер в класирането Манчестър Сити с 4:1 насред „Етихад”. „Червените” владееха инициативата през пълните 90 минути, а Джо Харт спаси домакините от по-срамна загуба.

Това е второто подобно поражение за Сити през настоящия сезон, след като в края на септември, загубиха със същия резултат като гост на Тотнъм.

В отсъствието на титулярната двойка бранители – Венсан Комапни и Николас Отаменди – „гражданите” изглеждаха изключително слаби в защита.

Роберто Фирмино и Фелипе Коутиньо пък бяха звездите за Ливърпул. И двамата се разписаха по веднъж още през първото полувреме (23` и 32`), като взаимно си асистираха.

Първото попадение – още в седмата минута – пък падна след ново центриране на Фирмино и след неадекватен опит на Мангала да изчисти, отбелязвайки си куриозен автогол.

Серхио Агуеро върна едно попадение за домакините минута преди края на първата част, което остана и почетно за „гражданите”.

Крайното 4:1 оформи Мартин Шкъртел десетина минути преди края на двубоя.

Страхотната победа изкачи Ливърпул до деветата позиция в класирането с 20 точки, на осем от неочаквания лидер след 13-ия кръг – Лестър. Сити остава на третата позиция с 26.

Oще: адам лалана  висша лига  висша лига 13 2015  джеймс милнър  лестър  ливърпул  манчестър сити  мартин шкъртел  роберто фирмино  серхио агуеро  фелипе коутиньо  юрген клоп