Цвети със страхотен успех над Стосър в Ийстбърн

Пиронкова записа първа победа над Саманта Стосър

Цветана Пиронкова се класира за осминафиналите на турнира с награден фонд $710,000 в Ийстбърн (Великобритания), след като през днешния ден успя да се наложи със 7-5 7-6(0) над поставената под №16 Саманта Стосър, записвайки първата си победа от пет изиграни мача с австралийката.

Благодарение на този успех пловдивчанката си гарантира $8,700 от наградния фонд и 55 точки за световната ранглиста, а в спор за място на четвъртфиналите ще срещне победителката от мача между Доминика Цибулкова или Луцие Шафаржова.

Двубоят стартира с минимално предимство за световната №22, която безпроблемно задържа откриващото си подаване, а след това достигна и до възможност за ранен пробив. Цвети обаче моментално неутрализира опасността с мощен ас и измъкна гейма си, а малко по-късно нанесе своя удар, пробивайки на нула за 3-2.

За съжаление Пиронкова не съумя да задържи предимството си и допусна моментален рибрейк, но при 4-4 отново спечели подаването на Стосър и получи шанс да сервира за първия сет. В този момент Стосър отново намери сили да върне пробива, но след това отново се пропука на собствен сервис и при 6-5 Цвети не сгреши, подавайки за спечелването на откриващата част.

Пловдивчанката започна втория сет по възможно най-добрия начин, след като спечели подаването на Стосър за трети пореден път, но обичайният сценарий от откриващата част се повтори и австралийката моментално изравни. Малко по-късно ситуацията отново се повтори, след като Пиронкова проби за 3-2, но последва моментален рибрейк и ново равенство.

Цвети обаче не се предаде и продължи да притиска своята съперничка, а при 5-5 се добра до поредните си възможности за брейк, като и тук българката бе безпогрешна, реализирайки втория си шанс. И този път обаче българката се поддаде на напрежението и не успя да затвори мача на собствен сервис, но все пак в последвалия тайбрек се наложи с категоричния резултат от 7-0 точки и се поздрави с първа победа над австралийката след час и 35 минути игра.