История: Тоти с мач №100 в Европа

Франческо Тоти изигра мач №100 в Европа, но не попада дори близо до челната 10-ка. Вижте кои са те в галерията... Снимка: Getty Images
1. Паоло Малдини (Милан) – 174

Франческо Тоти записа своя мач №100 в европейските клубни турнири.

Принца на Рим изигра всичките си мачове в Европа с фланелката на Рома, но в четвъртък вечер „вълците“ допуснаха нова издънка през сезона, завършвайки наравно 3:3 с Аустрия Виена у дома.

Тоти направи две асистенции, а Рома успя да обърне резултата до 3:1 след като гостите бяха повели още в 16-ата минута, но в края отново намали оборотите и плати скъпо за това.

По-рано през седмицата Пепе Рейна пък записа 150-ото си участие в Европа, но и неговият Наполи се издъни. „Сините“ загубиха с 2:3 от Бешикташ в Шампионската лига, но въпреки това остана начело в групата.

Рейна попада в топ 10 на футболистите с най-много участия в европейските клубни турнири. Кои са те – може да видите в галерията.