Левски губи с две дузпи от Легия

Дарко Тасевски е със скъсани коленни връзки и ще пропусне пролетния дял от първенството

Левски записа втора загуба в четвъртата си контрола от подготвителния лагер в Кипър.

„Сините" загубиха с 0:2 на полския Легия Варшава пред погледа на националния селекционер на България - Станимир Стоилов.

И двете попадения за Легия паднаха след дузпи в края на мача.

По време на срещата срещу полския тим се контузиха двама от полузащитниците на Левски. Димитър Телкийски, който бе заменен принудително още в началото на срещата и Дарко Тасевски, който се контузи в края на двубоя.

Мениджърът на шампионите Георги Иванов заложи на стартовата единайсеторка от мача с Динамо (Минск), завършил с успех, но срещу Легия това не даде резултат.

Левски превъзхождаше през по-голяма част от мача, но така и не успя да отбележи гол.

Следващата проверка на Левски е срещу Слован (Либерец) на 15 февруари.

След срещата стана ясно, че шампионите че ще удължат лагера си в Кипър до 19 февруари.

Георги Иванов ще търси още един съперник за контролна среща на 18 февруари.

Левски - Легия 0:2

Голмайстори: 0:1 Мачей Ивански 80-дузпа, 0:2 Мачей Ивански 83-дузпа