България сломи Сърбия в епична битка

България доминираше след началото на третия гейм, а в четвъртия резултатът беше за нашите почти до края.

България постигна важна победа в Световната лига по волейбол за мъже (група G1), след като се наложи над Сърбия с 3:2 гейма (25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 15:12).

Сърбите вече са си гарантирали участие във финалната шестица на Лигата, но въпреки това създадоха доста проблеми на българския тим, който запази шансовете си, но успех над домакините от Аржентина довечера е задължителен.

България доминираше след началото на третия гейм, а в четвъртия резултатът беше за нашите почти до края, но две поредни грешки при атака обърнаха развоя на гейма и се стигна до тай-брек. Там намиращият се в чудесна форма Николай Николов даде отличен аванс с 6:2, след което нашите контролираха играта.

Цветан Соколов беше най-резултатен за българския отбор за пореден път с 26 точки, а Розалин Пенчев добави 18. Николай Николов беше най-добър на блокадата- 6 успешни опита и 17 точки. Урош Ковачевич вкара 15 точки за Сърбия.

Първата част премина под диктовката на играчите на Пламен Константинов, които поведоха от самото начало и след 16:14 при техническото прекъсване взеха курс към успеха. Нашите спечелиха с 25:18 при атака в аут на противника.

Грешки от сервис и посрещане дадоха преднина на Сърбия във втория гейм, но чак при 20:17 сърбите се откъснаха с повече от две точки. В третата част България изглеждаше по-активния и агресивен отбор, но изненадващо Сърбия имаше аванс от една точка за 23:22. Тогава дойде мигът на Розалин Пенчев, който донесе гейм-бол за България при 24:23. Урош Ковачевич, който до този момент тормозеше много нашата защита, получи къса топка в централната зона и я прати в мрежата за 25:23.

България вървеше към победа с 3:1 в четвъртия гейм, след като отличните атаки на Цветан Соколов и Николай Николов нямаше как да бъдат спрени до 11:4. Сърбите намалиха на 11:7 и 12:8, но Константинов направи две промени, които затвърдиха нашето надмощие 19:13. България изглеждаше много близо до победата, но поредица от грешки изравниха резултата до 23:23. Нашите взеха мачбол за 24:23, но след това допуснаха три поредни точки.

В тайбрека нашите допуснаха намаляване до 8:9, но след това и сърбите започнаха да бъркат, а при 14:12 нова тяхна грешка ни осигури победата.