Евроучастниците започват с вечерни срещи

Литекс ще е първият български тим, който ще изиграе официален мач през новия сезон

Първите ни евроучастници ще стартират с вечерни двубои тазгодишната си кампания, съобщи Дарик радио. Дебютът ще направи Литекс. Шампионите започват на 13 юли от 20,00 ч. Най-вероятно първият им съперник ще бъде Рудар Плевля.

Черногорският първенец разби с 3:0 като гост шампиона на Сан Марино Тре Фиори в първия мач от първия квалификационен кръг на най-комерсиалният турнир в света, а реваншът е утре на стадиона в Подгорица.

Ръководството на Рудар е дотолкова сигурно в двубоите с Литекс, че дори е обявило датата и часа на реванша - 20 юли, 19 часа в Подгорица.

Снощи Литекс се завърна у нас след лагер в Холандия. На летището от ръководството обявиха, че няма да привличат други нови попълнения, нито пък предвиждат да се разделят с някой от настоящите си футболисти. Наставникът Ангел Червенков изказа задоволство от подготовката до този момент и похвали своите за старанието.

До първия си мач от евротурнирите Литекс ще изиграе още една контрола - срещу Сливен. Мачът, който е и своеобразно представяне на тима е в петък в Ловеч от 19 часа.

Два дни след Литекс, участие в Европа започва и Левски. „Сините" ще направят дебюта си на 15 юли от 20,45 ч. Късният начален час на двубоя е определен от фирмата, която е купила правата за телевизионното излъчване на двубоя. Срещата ще бъде ръководена от италианеца Даниеле Орсато.

Левски все още очаква съперника, на който ще е домакин идната сряда в първи мач от втория кръг на квалификациите за Лига Европа. Гревенмахер и Дъндолк не успяха да се победят и направиха зрелищно реми 3:3 в първата среща помежду си в Люксембург. Реваншът е в сряда в Ирландия. Очаква се на него да има представител на Левски.

Днес тимът трябваше да изиграе предпоследната си контрола от подготвителния лагер в Австрия. Съперник на отбора на Ясен Петров бе кипърският Аполон (Лимасол). Двубоят обаче не завърши след като по решение на спортния директор Георги Иванов, "сините" не излязоха за второто полувреме. Съперникът предизвика гнева на ръководството след като не позволи получилият червен картон Веселин Минев да бъде заменен от друг футболист, каквато е практиката в приятелските двубои.

Нервите преобладаваха и през единственото изиграно полувреме, Двата отбора се сдърпаха в 36-та минута. Преди това Аполон отбеляза два гола - единият зачетен, другият не заради засада. Тимът пропусна и дузпа. Така приятелската среща приключи след 45 минути при резултат 0:1 за Аполон.

Участие в мача не  да вземат македонецът Дарко Тасевски и мароканеца Шакиб Бензукат, които са контузени.