Манчестър Юнайтед пак се спъна във Фулъм

Димитър Бербатов се отчете с асистенция срещу Фулъм

Димитър Бербатов и съотборниците му от Манчестър Юнайтед отново не успяха да спечелят двубоя си с Фулъм. В среща от втория кръг на английската Висша лига, „червените дяволи" направиха 2:2.

Това е трети пореден мач между двата тима, в който Юнайтед не можа да вземе трите точки. През миналия сезон Фулъм спечели и двата двубоя с тима от „Олд Трафорд" като отбеляза общо пет гола във вратата на Едвин ван дер Саар и не получи нито един.

Димитър Бербатов изигра пълни 90 минути срещу Фулъм и се отчете с една асистенция. Той подаде на Пол Скоулс за първото попадение в срещата в 12-та минута.

Саймън Дейвис изравни в 57-ата, преди Бреде Хангеланд да си отбележи нелеп автогол, с който да върне преднината на Юнайтед. Луиш Нани пропиля дузпа при резултат 2:1 за своя отбор, а в предпоследната минута грешникът Хангеланд донесе равенството на своя отбор.

Партньор на Бербатов в атаката бе Хавиер Ернандес. Той замени Уейн Рууни, който заради стомашен вирус не бе дори сред резервите.

Това бе една от двете промени в стартовия състав на Юнайтед, които сър Алекс Фъргюсън бе направил в сравнение с титулярите, на които заложи в началото на седмицата за успеха срещу Нюкасъл (3:0) на старта на Премиър лийг. Другата корекция бе Парк Джи Сун, заменил Луиш Нани, който остана на резервната скамейка.

По този начин Манчестър Юнайтед остана с четири точки на трето място във временното класиране на Премиър лийг - зад Челси и Арсенал, а Фулъм е на 13-о място с две точки от два мача.

В другата среща от днешната програма на Висщата лига Астън Вила на капитана на националния тим Стилиян Петров бе разгромен с 0:6 от Нюкясъл.

Бирмингамци пропуснаха дузпа в началните минути на мача, когато Джон Карю прати топката високо над гредата от бялата точка, след което пуснаха цели шест гола във вратата си, като две от тези попадения дойдоха след корнери, а четири - след сериозни грешки на отбраната пред вратаря Брад Фридъл.