Кошмарен мач номер 1000 за Венгер - 0:6

Самуел Ето`о заби първия гол във вратата на Арсенал, след което излезе контузен. Но и без него Челси отнесе съперника с лекота.

Арсен Венгер няма да забрави своя мач номер 1000 начело на Арсенал. Челси му честити сериозния юбилей с 6:0 на "Стамфорд Бридж" и го прати реално извън битката за титлата.

Нокдаунът всъщност е нокаут, защото само мисълта за трите гостувания на Арсенал през сезона на трите тима на върха - 3:6 от Манчестър Сити, 1:5 от Ливърпул и сега 0:6 от Челси, вероятно е смразяваща и за играчите, и за Венгер.

Челси стартира ударно с гол на Самуел Ето'о в 4-ата минута. Камерунецът се контузи и излезе почти веднага след попадението си. Но головете тепърва започваха.

Андре Шурле заби втория, а в 17-ата минута Алекс Окслейд Чембърлейн като вратар спаси на голлинията удар на Еден Азар - дузпа и червен картон... Но не за виновника, а за съотборника му Киърън Гибс! Реферът Андре Маринър се обърка и изгони грешен човек.

Азар стрела точно от дузпата - 3:0. В края на полувремето гросмайсторска атака изведе Оскар на позиция и 4:0.

Пак бразилецът заби за 5:0, а с първия си гол за Челси записа името си в историческия ден и Мохамед Салах, привлечен през януари от Базел.

6:0. Венгер никога няма да забрави своя мач номер 1000...Французинът продължава да няма победа над Жозе Моуриньо в 11 сблъсъка на двамата мениджъри.