Равенство и скандали на дербито на Кайро

"Червените" от Ал-Ахли ще продължат хегемония си в Египет, след като три кръга преди края водят с 5 точки пред "белите" от Замалек Снимка: Getty Images

Най-кървавото дерби в Африка - това между египетските Замалек и Ал-Ахли, завърши наравно 2:2 в последен мач от XXVII кръг на местното футболно първенство.

Така "червените" от Ал-Ахли на практика си осигуриха седма поредна титла в шампионата, след като продължават да водят с 5 точки пред големия си съперник.

Замалек от своя страна продължава да няма победа в Дербито на Кайро вече четвърта година, въпреки че на два пъти повеждаше в резултата. За последно това се случи на 21 май 2007 г. при успеха с 2:0.

Символичните домакини от Замалек откриха още в 6-ата минута, когато Ахмед Ал Сайед си отбеляза автогол при едно центриране отляво.

13 по-късно Мохамед Наги с глава изпревари стража на "белите" за 1:1, но след още 8 Хюсеин Ясер отново изведе Замалек напред, след като бе изведен сам срещу вратаря.

Развръзката на дербито дойде в 82-ата минута след изравнителен гол на Доминик Да Силва. Веднага след това край тъчлинията настана страхотно меле. Играчи и треньори на Замалек претендираха, че при удара футболист на Ал-Ахли е бил в положение на засада и е влияел на играта. Оттам насетне настана напрежение, както спрямо съдиите, които бяха чужденци, така и между двата тима.

След пауза от около 6-7 минути играта бе възобновена, но резултатът остана непроменен.

Интересно бе и по трибуните на Международния стадион в Кайро. По традиция те бяха разделени на две, но не бяха изпълнени до краен предел. Феновете на Ал-Ахли видимо бяха повече от тези на Замалек, които бяха оставили доста празни седалки.

Двете агитки се представиха на ниво с интересни хореографии непосредствено преди началото на сблъсъка.