Втори безличен "хикс" за Аржентина

Хавиер Масчерано се опитва да спре звездата на Колумбия Радамел Фалкао Снимка: ca2011.com
Хавиер Масчерано се опитва да спре звездата на Колумбия Радамел Фалкао

Домакинът на Копа Америка Аржентина за втори пореден път разочарова милионите си фенове, след като отново не успя да постигне победа и завърши безлично 0:0 срещу тима на Колумбия в мач от група "А".

Така преди мача Боливия - Коста Рика тази нощ "небесно-сините" заемат втората позиция в таблицата. Колумбия от своя страна е лидер с 4 точки преди последния си двубой срещу боливийците в неделя.

Въпреки по-силното начало на домакините, те можеха и да загубят, ако не бе най-сериозният пропуск в срещата в 25-ата минута.

Груба грешка на Габриел Милито при едно връщане на топката към вратаря Серхио Ромаро. Адриан Рамос обаче стигна първи до топката, но самопожертвователен шпагат на Бурдисо го изкара извън равновесие. Тя обаче попадна в краката на Дайро Морено, който на празна врата би в аут.

Няколко минути по-рано Рамос също пропиля чудесна възможност за откриване на резултата, но от десетина метра би над гредата.

Безсилието на аржентинците бе най-добре олицетворено в края на първото полувреме. Тогава при едно разиграване в центъра топката бе подадена към Лионел Меси, който обаче загуби равновесие на терена и падна на земята, като в първия момент се създаде впечатление, че е получил тежка контузия, но впоследствие продължи мача.

Така футболистите на Серхио Батиста ще излязат в мач на живот и смърт в нощта на понеделник срещу вторник другата седмица в битка за едно от първите две места срещу аутсайдера Коста Рика.