Лудогорец пак на върха

Лудогорец не се дава на преследвача Левски и отново се върна на върха. Снимка: DonBalon.eu
Лудогорец не се дава на преследвача Левски и отново се върна на върха.

Лудогорец се върна на върха в "А" група с 2:1 у дома над Славия. Шампионите имат аванс от 2 точки пред Левски, а в следващия кръг гостуват именно на преследвача. Този мач се очертава да реши титлата, защото двата лидера показват, че са решени да не губят точки в други двубои.

Двата гола вкара словенецът Роман Бежяк, а за Славия точен бе Галин Иванов. Треньорът на "белите" Велислав Вуцов призна, че трудно мотивира отбора си, който доиграва сезона без да може да атакува конкретна цел в класирането, а и отпадна от турнира за купата.

От там го изрита Берое, който загря за финала срещу Левски в сряда с 2:1 над Литекс навън. В сряда мачът за трофея срещу "сините" отново ще е в Ловеч, където беройци остават на лагер. Загубата на практика слага кръст на европейските амбиции на Литекс и треньора Христо Стоичков.

В късния съботен мач ЦСКА трудно пречупи Черно море с 3:2. Гостите повеждаха два пъти преди почивката, вторият път - след зрелищен автогол на Бандаловски. В мача имаше още един автогол (Александров от гостите), а ЦСКА удари и три греди. Победният гол заби Сержиньо 12 минути преди края.

В петък Левски победи с 3:1 Ботев (Вр) и временно оглави класирането. След прекия мач с Лудогорец, на "сините" остават гостуване на Етър и домакинство на Славия, а лидерът има мач у дома срещу Ботев (Пд) и гостуване на Монтана.

В другия петъчен мач Пирин (ГД) удари изненадващо Локо в София с 1:0 и го засили към "Б" група. На "червено-черните" трябват минимум 5 точки до края, а програмата е кошмарна: гостувания на Литекс и Черноморец, както и домакинство на ЦСКА.