Чили тръгна с победа - 3:1 над Австралия

Алексис Санчес полудя след гола, с който откри резултата в първия мач на Чили на световното.

Чили сложи успешно начало на световното, а един от сочените за скрити фаворити да стигне далеч тимове не разочарова. Воден от Алексис Санчес, чилийският отбор удари с 3:1 Австралия и дръпна с три точки в група В, където са още Испания и Холандия.

Санчес положи основите на успеха с гола си още в 12-ата минута, дошъл след разбъркване в наказателното поле на австралийците, които не успяха да изчистят топката.

Четири минути по-късно Хорхе Валдивия удвои след отлична атака през центъра.

Ветеранът Тим Кейхил върна един гол преди почивката, но Жан Босежур оформи крайния резултат 3:1 в последните секунди.

Така се затвърди тенденцията на резултатно световно - в първите четири мача видяхме 15 гола, което прави над 3 на двубой!