ЦСКА не вкара на Калиакра, взе само точка

Калиакра измъкна точки и от ЦСКА при гостуването си в София Снимка: sportni.bg
Калиакра измъкна точки и от ЦСКА при гостуването си в София

ЦСКА продължи с колебливите си изяви и след паузата в първенството, направена заради мачовете на националните отбори. В среща от 10-ия кръг на А група „червените" направиха 0:0 с новака Калиакра.

„Армейците" са вторият софийски отбор, на които Калиакра взе точки. Още на старта на шампионата тимът от Каварна изненада Славия и записа победа с 0:1.Срещу Локомотив (София) и Левски обаче Калиакра загуби съответно с 4:0 и 3:0.

Двубоят се игра пред почти изцяло празните трибуни на националния стадион „Васил Левски". Наставникът на домакините Гьоре Йовановски реши да направи три промени в състава си предвид предстоящото домакинство на „червените" в Лига Европа на австрийския Рапид в четвъртък.

Македонецът даде почивка на капитана Тодор Янчев, Румен Трифонов и Килиън Шеиридън, като за сметка на тях в игра се появиха младокът Трекаричи, Грегъри Нелсън и Мишел Платини. Това обаче не се отрази положително на играта на „червените".

Гостите от Каварна, които за първи път играха официален мач под ръководството на новия си наставник Тони Здравков, разчитаха на контраатаки и на няколко пъти изпуснаха възможността да вземат трите точки.

„Отборът игра организирано, стегнато, пропуснахме да вземем и трите победата. Имахме чисти положения, докато ЦСКА имаше само едно, всичко друго при тях бяха центрирания и хаос.

И през второто полувреме имахме такива контраатаки, останахме сами срещу вратата. Но въпреки това съм доволен и от точката, защото този отбор показа, че може да играе футбол, и се надявам да продължаваме да печелим точки, защото те са жизненоважни", коментира треньорът на Калиакра Тони Здравков веднага след срещата.

„Липсваха и положения, и игра. Въобще от нищо не съм доволен. Треньорът когато се наложи да промени седем футболисти, е тежко. Ние можем да си извлечем много поуки от този мач. Има много причини за този резултат, но е факт, че нищо не показахме и изиграхме много слаб мач. Най-големият проблем, е че не успяхме да вкараме гол. Но такива мачове правят и по-големи отбори.

Трябва бързо да забравим и да се концентрираме върху четвъртък. Има още много време. Нито един отбор в България не е готов да играе при цикъл - сряда неделя. Не говоря за ЦСКА, а за всички отбори в България. В ЦСКА трябва да има 22-ма титуляри, а не 11. Ще направим добър анализ на ситуацията, има още 20 кръга", увери треньорът на ЦСКА Гьоре Йовановски, който бе категоричен, че няма да си подаде оставката.