Още един национал приключи с тима?

Станимир Стоилов има доста върху какво да мисли преди мача в ЮАР Снимка: Bfunion.bg
Станимир Стоилов има доста върху какво да мисли преди мача в ЮАР

Втори национал май се сбогува с участието си в тима седмица след като същото направи Димитър Бербатов. По-малко от 24 часа след мача с Белгия, играчът на руския Алания (Владикавказ) Иван Стоянов си събра багажа и вместо по дестинацията Брюксел-Лондон-Йоханесбург пое към София. Според официалната информация Стоянов е пожелал да не пътува за контролата с ЮАР. Според gong.bg обаче става дума за конфликт между футболиста и националния селекционер Станимир Стоилов. Причина за него е фактът, че снощи в приятелския мач с Белгия Стоянов загрява почти цяло полувреме, но се появи в игра едва в 90-та минута. Той прекара на терена само две минути.

Така вместо с всичките си звезди, както се надяваха домакините на световното първенство в ЮАР, националният отбор на България ще пристигне в Йоханесбург само с група от 17 футболисти. Двубоят между тима-организатор на Мондиала и нашите е в понеделник, а днес Станимир Стоилов и съставът му поеха от Белгия към Лондон и от там към ЮАР.

С отбора няма да пътува и президентът на БФС Борислав Михайлов. Той също се връща в България.

„Има и такива мачове. Общо взето съм доволен от играта и старанието на момчетата. Стана добра проверка. Надявам се треньорите да са си извлекли максимално поуки от този мач. Трябва да направят същото и със следващия с ЮАР, защото не остават много възможности за проверки преди квалификациите. Наистина е неприятно когато губиш големи фигури, особено на ключови постове. Така или иначе животът продължава.

Сега в отбора има само двама-трима нови. Така че не мога да говоря за ново начало. Може би ново начало като начин на игра. Мисля, че треньорите постигнаха, това което искаха. Обаче, учудващо е за мен, че всички мачове ги започваме слабо. Същото беше и в Полша, а и не само там. Първите 10-15 минути започваме зле, не сме готови за мача. След това отново подобряваме играта си и накрая винаги нещо се случва.

Надявам се в следващите мачове, особено в тези, които ни трябват, да не проспиваме последните минути. В случая срещу Белгия имаше и обективни причини - наложиха се принудителни смени, промени се самата структура на играта, имаше и липса на концентрация. Стана неприятно, защото и приятелските мачове трябва да се печелят - за самочувствие и имидж. Все пак съм доволен от играта", коментира пред Дарик радио Боби Михайлов.

„Времето никога не стига. Трябва ни много добра форма на състезателите, изключителна тактическа дисциплина, за да се постигат резултати. Групата ни е тежка и изключително равностойна. Надявам се, че с повече колективизъм и късмет ще се противопоставим на отборите в групата. Сега като че ли имахме повече време за тренировки - за Белгия тренирахме два пъти, преди мача с Англия ще има 5-6 дни. Сега в ЮАР ще имат 3-4 дни за тренировка. Надявам се треньорското ръководство да налучка точния модел за тези квалификации", допълни Михайлов.

Той не подмина и представянето на неговия син Ники Михайлов в мача срещу белгийците снощи: „Наистина се чувствам горд. Николай пази добре вчера, а и не само вчера. Ако следите той няма слаб мач в националните отбори в последните години. И на него не му е леко. Надявам се по-скоро да стане титуляр в отбора, в който играе, защото вратар се става с мачове. За момента той го постига, въпреки че не играе толкова често. Надявам се това да се промени, за да могат всички да са спокойни."