Бербатов вкара 5 гола за Манчестър Юнайтед!

Димитър Бербатов вкара 5 гола при разгрома на своя клуб Манчестър Юнайтед над Блекбърн със 7:1.

Така той изравни рекорда на Алън Шиърър, Анди Коул и Джърмейн Дефо, които са единствените играчи с подобни постижения в историята на Висшата лига на Англия от създаването й през 1992 г. насам.

Българинът и Уейн Рууни започнаха заедно на върха на атаката на "червените дяволи" днес и партньорството им се увенча с блестящ резултат.

Още във втората минута на срещата Бербатов откри резултата, с което прекрати серията си от десет кръга без гол, след като за последно се бе разписвал на 19 септември, когато реализира хеттрик в дербито с Ливърпул.

Митко имаше възможност минути преди края да увеличи актива си в този мач на цели шест попадения, с които да стане едноличен рекордьор на Висшата лига, но вратарят на Блекбърн Пол Робинсън успя да спаси отбора си от още по-голям разгром.

С днешния си голов подвиг българинът се изкачи и на първото място в класацията на голмайсторите, като вече има 11 попадения и изпревари Карлос Тевес от Манчестър Сити, който е с 9.

Със спечелените три точки Юнайтед зае еднолично първото място преди утрешното гостуване на Челси на Нюкасъл.

И другият българин, който игра в ХV кръг от английското първенство - Мартин Петров, се разписа за своя клуб Болтън. Националът ни влезе като резерва през второто полувреме при 0:2 срещу Блекпул и отбеляза първия гол за изравняването до крайния резултат 2:2.

С днешното реми Уондърърс излязоха на пето място на точка пред Тотнъм, ден преди утрешното дерби на кръга, в което "шпорите" се срещат с Ливърпул.

Истинско голово шоу се получи и на срещата Астън Вила - Арсенал, завършила 2:4. Мачът бе знаменателен и с това, че привлеченият от Виляреал 37-годишен французин Робер Пирес дебютира за Вила именно срещу бившия си клуб Арсенал, с който има 2 титли и 3 купи на Англия.