Базел хвърли бомбата в Рим, румънци изпотиха Байерн

Базел ликува, след като изтръгна успеха във Вечния град Снимка: Ройтерс
Базел ликува, след като изтръгна успеха във Вечния град

Швейцарският шампион Базел победи за втори път в рамките на една година тима на Рома, този път с 3:1 насред "Олимпико" в Рим и в мач от група "E" на Шампионската лига.

Миналата година тимът на Торстен Фрингс стори това на своя "Сейнт Якоб Парк" в груповата фаза на Лига Европа, като компания на двата тима правеше и нашият ЦСКА.

Неостаряващият Александер Фрай откри за гостите в 12-ата минута след прекрасно отправен плътен удар от границата на наказателното поле.

Девет по-късно статуквото бе възстановено, като Бориело бе изведен сам срещу Костанцо и хладноквърно би над неговия плонж.

Секторът с гостуващата агитка изригна в самия край на полувремето, когато Инкоом нахлу в пенала на домакините и с мощен шут по диагонала отново изведе Базел напред.

Във втората минута от добавеното време Кабрал развинти цялата италианска отбрана, изкочи сам срещу Лобонт и румънският страж бе преодолян за трети път.

Финалистът от последното издание на най-силния клубен турнир на Стария континент Байерн положи доста усилия, за да спечели трите точки срещу румънския шампион Клуж в Мюнхен.

Куриозното в този мач бе, че гостите реализираха цели четири попадения, но за тяхно нещастие две бяха в собствената им врата.

Надежда за подвиг на Клуж даде капитанът Каду в 28-ата минута, когато засече с глава центриране от свободен удар към далечната греда.

Щастието му бе твърде кратко, защото именно той направи така резултатът да бъде изравнен. В 32-ата минута при едно меле в полето на румънците топката бе подадена успоредно на голлинията и тя се удари в крака на Каду, за да влети в мрежата.

След още пет минути същата зла участ споходи Панин, който допусна с лице към своята врата топката да го удари при центриране от корнер.

Все пак футболист на Байерн съумя да запише името си сред голмайсторите. Това бе националът Гомес, който в 77-ата минута бе най-близо при отразен от вратаря Станчою изстрел на Кроос и я прати зад неговия гръб.

Клуж обаче не се отказа да атакува и Кулио се възползва от зле организираната защита на Байерн в 86-ата минута и с помощта на лявата греда оформи крайния резултат.

Така немският колос е на практика на 1/8-финалите, докато трите останали отбора ще кръстосат шпаги в битката за второто място.