Торес и Хонда донесоха точка на Милан

Торес вкара гол в първия си мач като титуляр за Милан

Фернандо Торес се отличи с гол в първия си мач като титуляр за Милан, а тимът му върна две попадения, за да стигне до 2:2 срещу новака в Серия А Емполи.

Емполи поведе с голове на Лоренцо Тонели и Мануел Пикиарели, а Торес отбеляза с глава в 43 минута. В 58 минута Кейсуке Хонда изравни с удар от границата на наказателното поле.

Милан имаше и шанс да спечели мача в 62 минута, когато Торес изведе Жереми Мендес, но изстрела на французина срещна напречната греда.

Емполи завърши мача с 10 човека, след като Мирко Валдифиори беше изгонен в 86 минута.

С тази точка Милан се изкачи на трето място, където се намира и Верона, а на две точки напред са лидерите Рома и Ювентус, които играят тази вечер. Рома гостува на Парма, а Юве приема Чезена.