Милан с нова грешна стъпка в Италия

Отборът на Милан допусна четвърта загуба в Италия, а поражението срещу Палермо може да намали аванса пред Интер само на две точки Снимка: getty images

Отборът на Милан направи нова грешна стъпка по пътя към първата си шампионска титла в Италия от 2004 г. насам. В мач от 30-ия кръг на серия А тази вечер Милан падна с 0:1 от Палермо. Единственото попадение бе дело на защитника Дорин Гоян още в 10-та минута.

С успеха Палермо прекъсна серията си от пет поредни загуби в първенството. Той е първи за Серсе Козми откакто пое треньорският пост в тима в края на февруари. В предишните две срещи, в които води Палермо съставът падна с 0:2 от Лацио и 0:1 от Дженоа.

Поражението е четвърто за Милан от началото на сезона. С него разликата с Интер се стопи на пет точки, но Интер е с мач по-малко. Успех на „нерадзурите" утре срещу Лече обаче ще направи авансът на Милан само две точки. Следващата седмица двата тима се срещат в директен спор за първото място и титлата.

Двубоят срещу Палермо бе първи от трите срещи наказание на една от звездите на Милан Златан Ибрахимович. В предишния кръг срещу Бари, когато „росонерите" все пак стигнаха до равенство 1:1 той бе изгонен с червен картон. Шведът ще пропусне и дербито с Интер.