Болт остана 3-ти в последния си спринт

Джъстин Гатлин стана световен шампион в Лондон Снимка: getty
Джъстин Гатлин стана световен шампион в Лондон
Гатлин спечели спринта с врема 9,92 сек., Колман остана втори с 9,94, а Болт взе бронза с 9,95. Снимка: getty
След победата Джъстин Гатлин побърза да поздрави Болт и дори му се поклони. Снимка: getty
След победата Джъстин Гатлин побърза да поздрави Болт и дори му се поклони.
Светкавицата бягаше със специални шпайкове. Снимка: getty
Светкавицата бягаше със специални шпайкове.
Болт остана 3-ти в последния си спринт Снимка: getty
Ямайската легенда започна да се състезава на 16 години, а от тогава насам има 11 световни титли, 9 олимпийски и 3 подобрявания на световния рекорд. Снимка: getty

Американецът Джъстин Гатлин спечели финала на 100-метровия спринт от Световното първенство по лека атлетика в Лондон.

Това бе последното индивидуално бягане в кариерата на най-бързия мъж в света Юсейн Болт от Ямайка, който остана едва трети след лош старт.

Не за пръв път Болт стартира бавно, но този път той не успя да навакса изоставането си и изглеждаше, че Крисчън Колман (САЩ), който бе по-бърз от него и в полуфиналите, ще е новият световен шампион.

Бившият олимпийски шампион Гатлин обаче събра сили и надбяга и двамата с врема 9,92 сек. Колман остана втори с 9,94, а Болт взе бронза с 9,95.

Победата на американеца превдизвика дори освирквания на финала, заради допинг миналото на атлета.

Преди две години Гатлин загуби финала на късия спринт от световното първенство именно от Болт.

Ямаецът пък слага край на една от най-бляскавите кариери в леката атлетика, като зад гърба си има 11 световни, 9 олимпийски титли и подобри 3 световни рекорда.

Болт обяви, че прекратява състезателната си кариера след края на Световното първенство по лека атлетика в Лондон, като му остава бягане с щафетата на Ямайка 4х100 метра след седмица.

След финала на 5 август Светкавицата обяви, че не се колебае в решението си, тъй като краката вече го болят и няма сили да продължава да бяга по този начин. "Време е да спра", обяви олимпийската легенда.