Бербатов бележи при крушение край Мърси

Бербатов изпълни дузпата по подобен начин на тази срещу Вила.

Втори пореден гол за Димитър Бербатов във Висшата лига, отново от дузпа, стигна само за почетно попадение за Фулъм, който бе разгромен с 1:4 като гост на Евертън.

Българинът се разписа за 1:1 в средата на второто полувреме и за няколко минути съществуваше заблудата, че лондончани могат да си тръгнат с точка от "Гудисън парк", но "карамелите" буквално пометоха гостите след попадението на Бербатов.

Иначе той изигра сравнително добър мач, но бе далеч от класата, която демонстрира срещу Астън Вила преди седмица. Фулъм остава в зоната на изпадащите - предпоследен с 13 точки, колкото има и първият под чертата Кристъл Палас.

"Орлите" се опънаха здраво като гост на един от претендентите за титлата - Челси, но си тръгнаха с поражение с 1:2 от "Стамфорд Бридж".

Торес и Рамирес бяха точни за "сините", а през втората част вратарят им Петер Чех бе с основен принос за пълния комплект точки.

Челси вече е втори на 2 точки от Арсенал (35). "Топчиите" загубиха с 3:6 гостуването си на Манчестър Сити в големия мач от съботната програма на Премиършип. "Гражданите" са с 32 точки - с 3 по-малко от Арсенал.