Левски най-после победи

Божинов изигра един от най-добрите си мачове със синята фланелка

Левски записа първи успех от 5 мача в "А" група след трудно 2:1 над Локомотив Пд на "Герена" в среща от 36-ия кръг на първенството.

"Сините" си решиха мача още в първия четвърт час на редовното време, но до края имаше и треперене.

Цветан Генков в 11-та минута и Валери Божинов в 13-та минута бяха точни след подавания на Владимир Гаджев.

Мартин Камбуров пък реализира за "смърфовете" в 60-та минута.

Левски пропусна добри положения чрез Божинов и близнака Радослав Цонев, но можеше и да бъде наказан.

Първо Белаид, а след това и Камбуров с глава в 83-та минута направиха сериозни пропуски за пловдивчани, пращайки топката встрани от вратата.

В даденото продължение Старокин сам срещу Акалски стреля лошо и пропусна да се разпише, въпреки това "сините" победиха за трети пореден път "смърфовете" през този сезон и прекъснаха серията си от четири загуби.