Левски без победа в пети пореден мач

Героят на мача за Славия Галин Иванов бележи красивото второ попадение във вратата на Левски Снимка: Sportni.bg

Славия и Левски завършиха 2:2 в много оспорван и драматичен мач от ХІІІ кръг на "А" група.

"Сините" откриха резултата чрез Сержиньо Грийн в 27-ата минута при уникална грешка на младия вратар на Славия Стефано Кунчев, който пропусна топката между краката си при центриране отдясно на холандеца.

Веднага след това обаче "белите" организираха светкавична атака, като юношата на Левски Галин Иванов се спусна по дясното крило и центрира за Николай Божов, който простреля предпочетения и в този мач за титуляр Кирил Акалски.

Иванов стана герой на мача, след като и лично се разписа в края на първото полувреме с красив прехвърлящ удар от дъгата на наказателното поле.

Решени да изравнят, футболистите на Левски осъществиха силен натиск след почивката, но голът така и не влизаше в отсъствието на четиримата им наказани титуляри Дембеле, Гаджев, Тасевски и Александров.

Играта на "сините" бе раздвижена от младия Александър Киров, който замени Христо Йовов и заигра като втори централен нападател в помощ на Исмаил Иса. Именно 20-годишният талант бе препънат от капитана на Славия Йордан Петков в наказателното поле в 87-ата минута, за да изравни след това Жоазиньо от дузпа.

След равния си резултат днес Левски няма победа вече пет поредни срещи (три за първенство и два в Лига Европа) и изостана в класирането на пет точки след шампиона Литекс.

И двамата треньори в мача - Ясен Петров от Левски и Николай Митов, който заместваше наказания Емил Велев в Славия, изразиха задоволството си от качеството на играта в мача, но и за съжаление, че отборите им са пропуснали да постигнат нещо повече.

"Добър мач. Много хубави голове станаха. Първото полувреме надиграхме Левски, през второто те имаха надмощие. Дръпнахме се назад, а указанията бяха съвсем други. Левски е най-добрият отбор и те принуждава да играеш така", сподели Митов след срещата.

"Поредният луд мач за нашия отбор. Знаете, че имахме много кадрови проблеми. Владеехме инициативата. Допуснахме груби грешки, за да обърне Славия резултата. След това съумяхме да упражним натиск и да достигнем равенство. Не ни достигна време да победим. Играхме срещу един много корав и мотивиран съперник. Най-много ни повлия отсъствието на ключови играчи, но ние сме длъжни да се борим с това, което имаме", заяви Петров.

Спортно-техническият директор на Левски Георги Иванов също призна, че резервната скамейка на неговия отбор е къса и обяви, че вече се работи по селекцията за есенния полусезон.

Президентът на клуба Тодор Батков изрази оптимизма си за спечелването на титлата... "Вероятно Литекс ще зимуват първи, но накрая няма да са шампиони. И по-добре да не бъдат, защото видяхте какво правят в евротурнирите. 2010 година сме, а не 1998 и 1999, така че ако някой си прави тая сметка, няма да стане", намекна той, коментирайки ширещите се слухове за това, че Литекс си е уредил титлата чрез извънспортни средства.