Ливърпул и Челси аут от Купата на Лигата

Рой Ходжсън се довери на експериментален състав на Ливърпул за Купата на Лигата и тимът напусна надпреварата Снимка: Getty Images / Guliver

След загубата от Манчестър Юнайтед в дербито на Англия в неделя, феновете на Ливърпул трябваше да преглътнат нова загуба. Късно снощи „бийтълсите" отпаднаха и от турнира за Купата на Лигата. Ливърпул напусна битката след като не успя да спечели с дузпи срещу тима от Лига 2 Нортхемптън. Двата тима направиха 1:1 в редовното време, а след продълженията резултата отново бе равен 2:2.

При дузпите обаче двама играчи на Ливърпул не успяха с ударите си, и така пратиха своя съперник в следващия кръг на турнира. Първата бе пропусната от Давид Нгог, а втората от Нейтън Екълстън. Играчите на Нортхемптън пък вкараха всичките си 11-метрови удари и така си осигури участие в следващата фаза.

Там няма да бъде и шампиона Челси. „Сините" от Лондон бяха отстранени от Нюкясъл. Свраките" взеха драматична победа като гост на „Стамфорд бридж" с 4:3, като последния гол за успеха им бе отбелязан в последната минута. Това е първо отпадане на Челси от толкова ранен етап в турнира от октомври 2005 година, когато „сините" отстъпват на друг лондонски тим - Чарлтън Атлетик.

Шампионите излязоха с експериментален и тотално променен в сравнение с последния им шампионатен мач състав. Младокът Патрик Ван Аанхолт откри за Челси, преди Найл Рейнджърс и Райън Тейлър да обърнат в полза на Нюасъл до 2:1. Веднага след подновяването на играта през втората част, гостите вкараха нов гол за 3:1, а автор на гола се превърна Шола Амеоби.

Никола Анелка доведе нещата до 3:3 след два гола в рамките на 16 минути. Французинът бе точен в 70-ата минута, а четири минути преди края вкара от дузпа, за да докара мача до продълженията. Последната дума в двубоя обаче имаше Шола Амеоби, който попари трибуните на „Стамфорд бридж" с гол в последните секунди.

Напред продължават още Уигън, отстранил Престън Норт Енд и Уест Бромич, извадил от надпреварата мултимилионния Манчестър Сити.