Буфон: Байерн можеше да ни вкара повече

Буфон призна, че Байерн е надиграл Ювентус снощи Снимка: getty images
Буфон призна, че Байерн е надиграл Ювентус снощи

Байерн спечели с 2:0 у дома първия четвъртфинал в Шампионската лига срещу Ювентус и капитанът на гостите Джанлуиджи Буфон призна, че баварците са можели да постигнат по-изразителен резултат.

„Байерн просто беше по-добрият отбор - обясни вратарят. - Ние също имахме шансове да вкараме, но истината е, че домакините можеха да запишат доста по-внушителна победа. Байерн ни приложи много ефективна преса, това отне от остротата на атаките ни и дори аз трябваше да ритам силно топката напред, тъй като често нямаше на кого пред мен да я хвърля.

„Що се отнася до първия гол на Байерн, който падна в първата минута, Алаба стреля към вратата, бях хванал траекторията, но топката се отклони от Видал и вече нямаше как да реагирам. Бях направил крачка вдясно и топката смени посоката си във въздуха."

Съотборникът на Буфон Андреа Пирло пък призна, че не е доволен от играта си срещу Байерн снощи, тъй като е постигнал едва 51% успеваемост при точните си пасове.