Роналдо спаси Реал срещу Атлетико - 2:2

Роналдо спаси Реал в дербито с Атлетико.

Кристиано Роналдо традиционно се намеси и спаси Реал от загуба. Португалецът заби за 2:2 срещу Атлетико в люто мадридско дерби, което тимът му губеше 8 минути преди края.

"Златната топка" вкара от десетина метра, след като почти цял мач не стигна до голово положение.

Атлетико трябва да съжалява за пропусната победа, след като обърна мача от 0:1 до 2:1 още през първото полувреме.

Карим Бензема откри за гостите в третата минута, но с изключително красиви голове на Коке и Габи, Атлетико поведе.

Съдията не даде и очевидна дузпа за домакините още в 15-ата минута, когато Серхио Рамос събори Диего Коща в наказателното поле.

Точката оставя Реал с 3 пункта аванс пред Атлетико на върха. Барселона може да скъси разликата (4 точки зад Реал) в късния двубой с Алмерия в неделя вечер.