Акули завладяха Черно море, Божов пак с гол

Черноморец успя да победи като гост Черно море с единствен удар към вратата им

Черноморец спечели с 1:0 крайбрежното дерби с Черно море като гост във Варна. Единствения гол отбеляза португалецът Педриня след грешка на вратаря Пиргов, който допусна топката да мине между краката му.

По този начин "акулите" прекъснаха уникалната домакинска серия на Черно море, които бяха без загуба на своя стадион в продължение на две години! Любопитното е, че през август 2008 г., последното им поражение бе именно от Черноморец със същия минимален резултат.

След успеха си мултинационалният състав на Красимир Балъков се изкачи на първо място във временното класиране с 13 точки. Легендарният плеймейкър бе много  доволен след мача... "Тази победа беше изключително стратегическа за нас, за самочувствието на футболистите и за бъдещето ни представяне", заяви Бала.

По същото време Славия постигна първа домакинска победа - 2:1 срещу Локомотив (Пловдив). Гостите поведоха в резултата чрез попадение на Здравко Лазаров, но в петата минута на продължението на първото полувреме Даниел Пеев изравни от много спорна дузпа. Две минути след подновяването на играта вездесъщият за Славия нападател Николай Божов вкара четвъртия си гол в новото първенство и донесе победа на "белите".

Старши треньорът на гостите Христо Бонев не оспори успеха на домакините... „Ако трябва да сме откровени, Славия заслужаваха победата и си я взеха. Съдията не отсъди чиста дузпа за тях и после се чудеше, какво да направи, за да компенсира. Някои от моите футболисти, излизайки от Пловдив, показват, че не могат да играят на високо ниво, затова ще има много промени", каза Зума.

И в този мач продължи конфликтът между привържениците на Славия и ръководството, като агитката опъна в началото на мача черен трансперант с надпис "Заплахи, обиди, бой, гонитби... Добре дошли обратно в 90-те", намеквайки за мутренските методи в миналото по повод на заплахите на президента Венци Стефанов, че няма да допуска на стадиона тези, които освиркват треньора Велев и отбора. Трансперантът обаче бързо бе свален, вероятно под някакъв натиск...

Двама играчи отбелязаха по два гола за класическите победи на отборите си в този кръг. В герой за Монтана се превърна новопривлеченият от Несебър нападател Венцислав Христов, който отбеляза се разписа два пъти за 3:0 срещу Пирин на ст. "Огоста" в северозападния град.

В късния мач ганайската перла в нападението на Локомотив (София) Дерек Асамоа също вкара два за успеха с 3:0 срещу Берое. И трите гола на железничарите паднаха през второто полувреме, като точен бе и Цветан Генков.