Пиронкова отпадна от US Open

Пиронкова стигна до осминафиналите на US Open Снимка: Getty Images
Пиронкова стигна до осминафиналите на US Open

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна на осминафиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис, след загуби с 0:6, 4:6 от №13 в света Ана Иванович.

Иванович наложи контрол над мача още в първия сет, който спечели за 23 минути и записа три пробива в сервиса на българката от три възможности. Между двата сета Пиронкова взе таймаут, за да получи медицинска помощ заради болки във врата.

Във втория сет Пиронкова спечели един гейм, в който сервираше, след което взе още три гейма с пробиви на сервиса на Иванович, която обаче отново контролираше хода на мача и въпреки че допусна да се стигне до 5:4, взе победата още с първия си мачбол.

Пиронкова спечели 120 000 долара и 280 точки за световната ранглиста, с които ще се изкачи до №45 в света.