Манчестър Юнайтед продължава да мечтае

Нани прехвърля вратаря Аурелио Гомеш в стил "Кристиано Роналдо" Снимка: Getty Images/Guliver
Нани прехвърля вратаря Аурелио Гомеш в стил "Кристиано Роналдо"

Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с 3:1 и зае първото място във временното класиране във Висшата лига преди утрешния мач на Челси със Стоук Сити.

Българинът Димитър Бербатов бе на терена през целия мач и имаше по една голова възможност през двете полувремена.

С находчив пас Митко изведе французина Евра в наказателното поле в 58-ата мин. и той беше повален в наказателното поле. В отсъствието на Уейн Рууни капитанът Райън Гигс изпълни дузпата и откри резултата.

През втората част Тотнъм изравниха и Юнайтед вече виждаха как мечтите им за рекордна 19-та титла се изпаряват, но играчът на мача на "Sky Sports" Нани успя в рамките на пет минути да вкара гол с красив прехвърлящ удар и да изработи втора дузпа, реализирана отново от Гигс.

Представянето на португалеца даде повод на английските медии да го сравняват със сънародника му Кристиано Роналдо

Гостите от Лондон нямаха победа на "Олд Трафорд" от 20 години и продължиха тази негативна за тях традиция.

Другият любопитен факт от сферата на статистиката е, че днес 39-годишният Едвин ван дер Саар стана най-възрастният играч в историята на Висшата лига, задминавайки друг легендарен вратар на Манчестър Юнайтед - Петер Шмайхел.