И Бразилия показа класа на Копа Америка

С два гола на Неймар и два на Алеиандре Пато Бразилия би Еквадор с 4:2 на Копа Америка Снимка: Getty Images

И третият фаворит в тазгодишното издание на турнира Копа Америка - Бразилия показа класа едва в последния си двубой в груповата фаза. Рано тази сутрин бразилците се наложиха с 4:2 над Еквадор и си гарантираха участие в четвъртфиналите на надпреварата.

Преди двубоя носителят на трофея дори бе заплашен от ранно отпадане след като, точно като Аржентина и Уругвай, в предишните си две срещи бе записал равенства - 2:2 срещу Парагвай и 0:0 срещу Венесуела.

Попаденията срещу Еквадор бяха дело на звездата на Сантос Неймар и на нападателя на Милан Алешандре Пато. За Еквадор на два пъти се разписа Фелипе Кайседо.

В другия двубой от потока Венесуела и Парагвай завършиха 3:3. Тимът на Венесуела поведе с 1:0 след гол на Саломон Рондон. С попадения на Антолин Алкатрас, Лукас Бариос и Кристиан Риверос Парагвай поведе с 1:3, но допусна изравняване в последните минути след голове на Мику и Пероцо.

Така на първо място в групата завърши Бразилия. Селесао и вторият Венесуела имат по 5 точки, но бразилците са с по-добра голова разлика. Напред продължава и Парагвай, чийто тим изпревари също по-голова разлика Коста Рика.

На четвъртфиналите Бразилия отново среща Парагвай, Аржентина се изправя срещу Уругвай, съперник на Колумбия е Перу, а Чили се изправя срещу Венесуела. Срещите са в събота и неделя в Кордоба, Ла Плата, Санта Фе и Сан Хуан.