Шеридън спаси ЦСКА от срам срещу Монтана

Гьоре Йовановски отново бе на ръба на нервна криза заради играта на ЦСКА Снимка: БГНЕС
Гьоре Йовановски отново бе на ръба на нервна криза заради играта на ЦСКА

ЦСКА надделя с 2:0 над Монтана в гладиаторска битка за осмото място пред близо 43 000 неприсъстващи фенове на Националния стадион "Васил Левски". Така "армейците" ще бъдат на тази позиция минимум до края на мача Черно море - Сливен, който е в неделя от 16:00 часа.

Голът за раздирания от управленченска криза роден гранд отбеляза ирландският национал Килиън Шеридън след близо час игра. Той получи една топка от Грегъри Нелсън в наказателното поле, в близост до аутлинията, след което от малък ъгъл отправи нещо средно между удар и пас. Последвалият рикошет подлъга вратаря на гостите Иванов и топката влетя в мрежата.

И в този мач софиянци блеснаха със слабата си игра. Интересните моменти през първото полувреме почти липсваха, а темпото на терена не бе и тренировъчно.

Голмайсторът в мача Шеридън се отчете и с впечатляващ пропуск. В 13-ата минута капитанът Тодор Янчев тръгна на самостоятелен рейд и пред него се откри отлична възможност да обстрелва вратата на Монтана. Шутът му обаче бе доста крив и топката се насочи към ирландеца, който се оказа неподготвен и не съумя да я насочи в празната врата, биейки в аут.

Монтанчани също имаха удобен момент за нещо по-сериозно пред Мболи. В 24-ата минута бившият левскар Миро Антонов направи много добра самостоятелна акция и стигна до наказателното поле. Там обаче бе догонен от Янчев, който посегна с ръка и от допира Антонов се строполи на земята. Съдията Ахмед Ахмед обаче остави играта да продължи, въпреки че гостите поискаха дузпа.

ЦСКА започна с една идея по-динамично второто полувреме, като треньорът Йовановски пусна в игра бързоногите Нелсън и Делев. Домакините притиснаха своя съперник и макар и с голяма доза шанс се стигна до попадението на Шеридън.

Намиращият се в ужасна форма Мишел Платини направи също стопроцентов пропуск в 77-ата минута, когато на полупразна врата не успя да придаде сила на удара си с глава и топката бе изчистена от Тихомир Трифонов пред голлинията.

Оттук насетне и двата състава направиха няколко сериозни пропуска. На два пъти напречната греда помогна на Монтана да не допусне попадение, след като Виданов с глава и Шеридън пратиха топката в нея.

Две възможности за изравняване имаха гостите. При центриране от ъглов удар Чипилов намери с глава Антонов, след което таранът стреля, но Мболи се разтегна максимално и виртуозно извади топката под гредата.

Две минути преди да изтече редовното време Миро Иванов се пробва от пряк свободен удар, но и този път алжирският национал не допусна попадение и с котешка пъргавина изби в корнер.

В четвъртата минута от добавеното време Шеридън овладя една топка отдясно на атаката на ЦСКА, преодоля Трифонов, за да изкочи сам срещу Иванов и да прати топката в далечния му ъгъл за 2:0.