Уест Бромич смълча "Анфийлд"

Капитанът пропусна дузпа Снимка: Getty Images
Капитанът пропусна дузпа

Отборът на Ливърпул поднесе поредното разочарование на своите привърженици след домакинско поражение с 0:2 от Уест Бромич в последния мач от кръга в понеделник вечерта.

"Червените" имаха своите шансове, но отличен мач направи вратарят на бирмингамци Бен Фостър. Преди попаденията на УБА капитанът Стивън Джерард пък пропусна дузпа.

Ливърпул игра без контузения Даниел Стъридж, а сред титулярите се появи Джонджо Шелви. През второто полувреме дебют направи новото попълнение Филипе Коутиньо, но само няколко секунди след неговото влизане в игра гостите поведоха. Загубата е трета поредна за мърсисайдци от Уест Бромич, а в класирането тимът на Стийв Кларк вече е пред този на Роджърс.

Двайсетина минути преди края на редовното време реферът отсъди спорна дузпа за Ливърпул, след като Суарес падна при единоборство с Йонас Олсон. Зад топката застана капитанът Джерард, но Фостър отгатна посоката на удара му и изби.

Това бе четвърта поредна пропусната дузпа от мърсисайдци на "Анфийлд". Ливърпул допусна гол след лошо подреждане на защитата и точен изстрел на Макоули.

Домакините вече нямаха сили и воля за обрат, а в последната минута Лукаку се пребори в наказателното поле и довърши "червените" с второ попадение.