Меси и Аржентина са на мондиала

Меси се цели в рекорда на Батистута, но по-важно за него вероятно е да изведе Аржентина до световната титла. Снимка: Getty Images

Лионел Меси стреля два пъти от дузпи и бе точен, а Аржентина разби с 5:2 Парагвай като гост и спокойно подпечата билети за световното.

Тимът е недостижим с 29 точки на първото място.

В Южна Америка сигурен за класиране е и отборът на Колумбия (26 точки), който загуби с 0:2 при гостуването си на Уругвай.

Четвъртите в света продължават да се борят за място на мондиала, след като бяха изостанали много.

Уругвай вече е пети с 22 точки и реално оттук нататък се бори с Еквадор (22, но по-добра голова разлика) и Чили (24 т.) за трето и четвърто място.

Защото петото дава само право на бараж.

Последните два мача на уругвайците са с Еквадор навън - пряк дуел, както и с класиралия се вече отбор на Аржентина в Монтевидео.

На Чили трябва точка от последните два мача, за да е на световното.