Ад за Левски и в Коматево - 0:2 и сбогом на Купата

Феновете на Ботев получиха нов голям подарък в рамките на 3 дни. Първо бе ударен Локомотив в градското дерби, а сега бе изхвърлен недолюбваният от феновете Левски от турнира за Купата на България Снимка: Sportni.bg

Левски е аут от турнира за Купата на България след 0:2 като гост на Ботев в Коматево. "Канарите" заличиха пасива от първия мач и благодарение на гола си при поражението с 1:3 на "Герена" се класираха за полуфиналите.

След нулево първо полувреме Ботев поведе в първите минути след антракта. Белаид опита да гардира топката срещу Хамза до аутлинията, но нападателят я измъкна и пусна към Йордан Христов в наказателното поле.

От трудна позиция капитанът на Ботев успя да пусне успореден пас, който бе засечен от резервата Педро на далечната греда. В 72-та минута Феребори Доре реализира гола, който класира пловдивчани напред.

Луис Педро се измъкна леко от Пламен Крумов отляво и с пас по тревата намери Хамза около границата на наказателното поле. Тунизиецът веднага пусна към Доре, който от 7-8 метра без проблеми опъна мрежата зад Блажевич за втори път.

Реферът Станислав Тодоров на два пъти отмени справедливо попадения на Левски заради засади на Рафаел Бастос.

Така привържениците на "сините" получиха нов удар в юбилейния сезон, в който отборът им е реално застрашен да остане извън евротурнирите. Левски е аут от турнира за Купата, а в първенството заема последното 7-о място в шампионския поток.