Манчестър Сити пречупи Арсенал и си върна лидерството

Голът на Давид Силва се оказа достатъчен за успеха на "гражданите" Снимка: Getty Images
Голът на Давид Силва се оказа достатъчен за успеха на "гражданите"

Отборът на Манчестър Сити се наложи с 1:0 над Арсенал в голямото дерби от XVI кръг на Висшата английска лига и си върна водачеството във временното класиране, което бе загубил за няколко часа днес след успеха на Манчестър Юнайтед срещу Куинс Парк Рейнджърс.

"Небесно-сините" превъзхождаха своя съперник в 2/3 от игровото време, но в последния близо половин час не бе никак далеч да изпусне трите точки.

Давид Силва отбеляза единствения гол в срещата. В 53-ата минута Марио Балотели получи топката по лявото крило и след нахлуване в наказателното поле стреля по диагонала.

Вратарят Войчех Шчесни отрази удара, а Томас Вермаелен успя с крак да отбие топката пред опита за добавка с глава на направилия немалко пропуски в мача Серхуо Агуеро.

За нещастие на "артилеристите" тя попадна на крака на Силва, който от непосредствена близост опъна мрежата.

По-рано днес Тотнъм стигна до трудно 1:0 над Съндърланд на "Уайт Харт Лейн" и свали Челси от третото място в таблицата, събирайки 34 точки. "Шпорите" продължават да имат и мач по-малко от съгражданите си в синьо заради отложения двубой от I кръг срещу Евертън.

Ливърпул набързо отказа Астън Вила с 2:0 насред Бирмингам и вече е шести с 29 точки, колкото има и петият Арсенал.

От вторник до четвъртък ще има междинен XVII кръг зарад коледните празници, като гвоздеят в програмата е на 22 декември от 22:00 часа, когато Тотнъм приема Челси.

В сряда Манчестър Сити приема Стоук Сити, а Манчестър Юнайтед е гост на Фулъм. Ливърпул също ще пътува, като дестинацията му е Уигън, докато Арсенал ще се срещне с Астън Вила на "Вила Парк".