Нов срам за Ливърпул, Челси остават кралете на Лондон

Чарли Адам откри от дузпа за Блекпул при победата на новака с 2:1 като гост на Ливърпул Снимка: Getty Images/Guliver

Ливърпул достигна зоната на изпадащите във Висшата лига, след като загуби у дома от новака Блекпул с 1:2.

На противоположния полюс бе настроението в лагера на Челси, след като отборът победи в лондонско дерби Арсенал с 2:0 и увеличи преднината си на върха след вчерашното нулево равенство на Манчестър Юнайтед в Съндърланд.

На второто място се настаниха съгражданите на "червените дяволи" - Манчестър Сити, които днес се наложиха над Нюкасъл с 2:1.

Мачът в Ливърпул бе предшестван от протестен марш на привържениците срещу американските собственици на клуба Хикс и Жилет. Нещата тръгнаха надолу за домакините още в 10-ата мин., когато звездата им Фернандо Торес се контузи за пореден път и напусна терена. До края на първото полувреме Блекпул поведе с 2:0, като след почивката "червените" успяха само да намалят резултата. При очерталата се загуба публиката на ст. "Анфийлд" започна да скандира името на своя любимец Кени Далглиш, който е нейният фаворит за мениджър на отбора.

Челси успя да надделее над Арсенал в ключовия мач на кръга, налагайки се с 2:0. Така "сините" продължават да не са допускали гол на своя стадион "Стамфорд Бридж" от месец март насам. Въпреки загубата мениджърът на "артилеристите" Арсен Венгер похвали отбора си за представянето му в лондонското дерби... "Съжалявам за моите играчи. Те бяха страхотни, но не им провървя. Доминирахме в играта и затова е изненадващо, че се прибираме у дома с нула точки", заяви французинът.

Победата на Манчестър Сити на Нюкасъл, която позволи на "сините" да заемат второто място, бе донякъде противоречива, след като в 3-ата минута с остро влизане Найджъл де Йонг по всяка вероятност счупи крака на френското крило на "свраките" Хатем бен Арфа, а съдията Мартин Аткинсън дори не отсъди нарушение. Мениджърът на Нюкасъл Крис Хютън нарече неговите решения "потресаващи", като се оплака и за неотсъдена дузпа за нарушение на Джолиън Лескът срещу Шола Амеоби.