Реал повали шокиран Юнайтед

Роналдо донесе победата на "кралете", но не се зарадва в знак на уважение към феновете Снимка: Getty Images

Реал е на четвъртфинал в Шампионската лига, след като победи в Манчестър с 2:1. Реваншът срещу Юнайтед тръгна от равни изходни позиции, след като в Мадрид двата динозавъра на европейския футбол бяха завършили 1:1.

Драмата във втория осминафинал се разгоря след почивката, преди която мачът бе надлъгване и голове нямаше. Изненадващо без Уейн Руни сред титулярите, Юнайтед показа, че няма да се хвърли в атаки за голове на всяка цена, а ще надиграва съперника тактически. И го направи - за 45 минути домакините държаха „изкъсо" Кристиано Роналдо и звездите на Реал.

Веднага след старта на второто полувреме Юнайтед тръгна по-смело напред и вкара - 1:0. Голът бе щастлив, дошъл след серия безумни грешки на защитата на гостите, неуспяла да изчисти топката от наказателното си поле. Автор на попадението в 48-ата минута бе Серхио Рамос, поразил собствената си врата.

8 минути по-късно балансът на мача се промени. Реферът Джунеит Чакър от Турция изгони с директен червен картон Луиш Нани от Юнайтед за опасна игра с високо вдигнат крака срещу Алваро Арбелоа. Повторенията показаха, че решението е доста пресилено, а реакцията от скамейката на Юнайтед бе революционно. Сър Алекс Фъргюсън обезумя, изтича към терена и атакува четвъртия рефер.

С 11 срещу 10 Реал изведнъж натика домакините пред вратата им и започна да създава ситуации - нещо, което при числено равенство не се случваше.  Резервата Лука Модрич стреля изумително и порази вратата за 1:1, а Роналдо изригна и засече отблизо центриране на Гонзало Игуаин - 1:2. Португалецът не се зарадва бурно и показа уважение към бившия си отбор и привържениците му.

До края Юнайтед имаше 3 добри положения, спасени от вратаря на Реал Диего Лопес. Гостите можеха да вкарат поне толкова пъти на контраатаки във вече доста разредената отбрана на англичаните.

Поне още 3 решения на рефера Чакър и асистентите му бяха спорни. При гола за Юнайтед в хода на атаката Робин ван Перси бе в засада, но флаг не последва. След спорното изгонване  на Нани дойде и игра с ръка на Рафаел от Юнайтед на голлинията, спрял голов удар. А в края останаха съмнения и за нарушение срещу Патрис Евра от домакините в наказателното поле.