Бербатов с гол при загуба на Юнайтед

Митко Бербатов и уелската легенда на Манчестър Юнайтед Райън Гигс

Димитър Бербатов се разписа от дузпа при загубата на Манчестър Юнайтед с 1:2 от Канзас Сити Уизардс в рамките на турнето на „червените дяволи" в САЩ.

Юнайтед отново играха без звездите, които взеха участие на Мондиал 2010, тъй като те получиха почивка за турнето.

Домакините откриха резултата още в 11-ата мин. чрез Дейви Арно, но в 41-ата Бербатов бе фаулиран в наказателното поле от Джими Конрад, за което защитникът получи червен картон, а българинът изравни от отсъдената дузпа.

Само минута по-късно Канзас обаче отново поведе със спорен гол, при който топката се удари в напречната греда и тупна около голлинията, но съдията Вон посочи центъра.

През второто полувреме и двата отбори извършиха много смени, като Бербатов бе заменен от младия нападател Дани Уелбек, но до промяна в резултата не се стигна.

Интересно сравнение след мача направи португалецът Нани, който наподоби съперниците от Канзас с Барселона. „Целият им отбор игра много добре днес. Трудно е да ги сравниш директно с Барселона, защото това е един от най-добрите отбори в света. Но те играят много добър и бърз футбол, подават си топката като качествен испански отбор", бе коментарът на играча на Манчестър Юнайтед.

В сряда предстои да се изиграе още една контрола на американска земя - срещу сборен отбор от звездите на местното първенство Major League of Soccer (MSL) в Хюстън. В предишните си две срещи „червените дяволи" се наложиха над шотландския Селтик с 3:1 и Филаделфия Юниън с 1:0.