Луда голова вечер в Шампионската лига

Рууни бе една от звездите на вечерта.

Груповата фаза на Шампионската лига започна страхотно! 30 гола бяха реализирани в стартовите 8 мача от първия кръг. Само един мач завърши наравно, а гостите взеха 4 победи срещу 3 за домакините.

Уейн Рууни като по чудо остана в Манчестър Юн. след изпълненото с обрати трансферно лято, но едва ли вече съжалява, че не смени клубната си принадлежност.

Английският национал игра за тима си като в най-добрите години и отбеляза два гола за успеха с 4:2 над гостуващия Леверкузен в среща от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига.

Освен че се разписа на два пъти, Уаза асистира и за четвъртото попадение на "червените дяволи", дело на Антонио Валенсия. Симон Ролфес се разписа за гостите, правейки резултата 1:1 в 54-та минута, след като Рууни бе извел своите напред в средата на първото полувреме.

Броени минути след това обаче англичаните се развихриха и първо Ван Перси, а след него отново Рууни и Валенсия доведоха събитията до 4:1.

6 минути преди края на редовното време мениджърът Мойс извади Уейн, за да обере овациите на "Олд Трафърд". По всичко личи, че двамата са намерили общ език, което е добра новина за почитателите на "червените дяволи".

В 88-та минута "аспирините" реализираха втори гол чрез Топрак за крайното 4:2. В другия мач от групата Шахтьор се поздрави с 2:0 като гост на Реал Сосиедад.

Кристиано Роналдо се отчете с хеттрик, а Карим Бензема с два гола за разгромното 6:1 за Реал Мадрид като гост на Галатасарай.

Двубоят не изглеждаше толкова лесен за "кралете", особено през първото полувреме, но класата си каза думата.

Иско отбеляза шестия гол за Реал във вечерта, в която Икер Касияс се завърна в стартовия състав на "белите" за първи път от 23 януари. Капитанът обаче нямаше късмет и трябваше да напусне с травма още в 14-та минута. Стомилионният Гарет Бейл се появи на терена като резерва през второто полувреме.

В другия мач от групата Ювентус изненадващо направи 1:1 като гост на Копенхаген. Куалярела се разписа за торинци, които създадоха много положения, но бяха отчаяни от вратаря на датчаните.

Футболист номер 1 на България за миналата година Георги Миланов игра четвърт час при загубата на ЦСКА Москва с 0:3 като гост на европейския клубен шампион Байерн Мюнхен.

Резултата откри Дейвид Алаба още в 4-ата минута от фаул, в края на полувремето Марио Манджукич се разписа с глава след центриране на Ариен Робен, а самият холандец бе точен за крайното 3:0 в 68-та минута.

Миланов отправи хубав изстрел, който мина малко над вратата на Мануел Нойер.

В другия мач от групата Манчестър Сити също записа класика като гост на чешкия Виктория Пилзен.

"Гражданите" спечелиха с три попадения в първите 13 минути на второто полувреме. Точни бяха Джеко, Туре и Агуеро.

Тиаго Мота бе звездата за ПСЖ при гостуването на Олимпиакос. Парижани спечелиха с 4:1, а Мота отбеляза на два пъти. Кавани и Маркиньос бяха другите голмайстори за френския шампион, а Златан изпусна дузпа.

Бенфика взе комфортно 2:0 у дома над Андерлехт в другия мач от тази група.