Европейска титла за Даниел Асенов от Харков

Европейска титла за Даниел Асенов от Харков Снимка: Getty Images

Даниел Асенов спечели европейската титла по бокс в категория до 52 кг от шампионата в Харков. Тайсъна надделя на финала срещу англичанина Дийн Фаръл по точки с 3:2 съдийски гласа - 29:28, 28:29, 30:27, 27:30, 29:28.

Това е 4-о злато за 20-годишния Асенов от общо 5 изиграни европейски финала.

По-рано тази година българският боксьор взе друга евротитла, в шампионата до 22 г. в Браила. В края на февруари той спечели и купа „Странджа" в София.

Златото на Даниел Асенов е единственият медал за България от Харков, а двамата със Стефан Иванов (кат. до 56 кг) си спечелиха и квоти за световното първенство в Германия в края на август.