Иван Иванов и Владислав Стоянов продължават в Шампионската лига

Владислав Стоянов и Шериф ще играят срещу Лудогорец, ако българският първенец успее да елиминира Динамо (Загреб)
Иван Иванов и Партизан очаквано отстраниха малтийския Валета и също продължават напред Снимка: Partizan.rs

Двамата българи, участвали в снощните мачове-реванши от Втори квалификационен кръг на Шампионската лига, очаквано продължиха напред.

Иван Иванов изигра цял мач за победата на сръбския Партизан с 3:1 над първенеца на Малта Ла Валета. Срещата бе на практика протоколна, след като в първия двубой „гробарите" се бяха наложили с 4:1 като гости, а българският защитник бе сред голмайсторите преди седмица.

Резервният вратар на националния отбор Владислав Стоянов също игра за своя клуб Шериф при втората поредна победа с 1:0 срещу шампиона на Армения Улисес. По волята на жребия молдовският клуб има възможност да срещне Лудогорец в следващия кръг, ако тимът от Разград преодолее днес Динамо (Загреб).

Сензацията  на вечерта бе елиминирането на силния австрийски Ред Бул от люксембургския Дюделанж, което се равнява на най-големия успех в историята на клуба от Великото херцогство.

След първия мач, в който Дюделанж изненадващо спечели с 1:0 на свой терен, едва ли някой е очаквал нещо по-различно от разгром в Залцбург, само че реваншът съвсем не са разви по този начин. Люксембургците откриха резултата, а до края на първото полувреме шампионът на Австрия все пак успя да достигне до 2:1.

Шокиращо гостите отново поведоха с 3:2 в 57-ата минута, като в 74-ата техен играч получи и червен картон. До края Ред Бул успя да изкопчи победа с 4:3, но това не беше достатъчно и Дюделанж продължи напред заради правилото за головете на чужд терен.

До момента в 16-те си участия в евротурнирите шампионът на Люксембург бе отстранявал само два съперника - Санта Колома от Андора миналата година и Тре Пене от Сан Марино тази...

Познатият на българската публика Жилина също трябваше да преглътне изненадващо отпадане си снощи, след като загуби от първенеца на Израел Ирони (Кирият Шмона) с 0:2. Евреите преодоляха на свой терен дефицита от един гол от първата среща, а за тях 59 минути игра бившият футболист на Левски Дарко Тасевски.

За разлика от Жилина, друг кошмар на родните клубове - Дебрецен, продължи напред, побеждавайки с 3:0 албанците от Скендербеу, въпреки че бе загубил първия мач с 0:1.

Тази вечер предстои да видим как ще се представи до болка познатият ни беларуски БАТЕ в двубой срещу Вардар в Скопие. Резултатът от първата среща - 3:2 в полза на отбора от завода за трактори в град Борисов, предвещава интрига.