Левски загуби пред очите на Апостола и Гунди

Играчите на Ботев имаха повод за радост в първия кръг на новото първенство.

Очите на Апостола и Гунди и транспарант "Срам ни е да ви гледаме" посрещнаха Левски от гостуващия сектор на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Запалянковците изпълниха заканата си за бойкот и не дойдоха на стадиона край Бирената фабрика, за да подкрепят своите.

Иначе Левски отново загуби.

Десетина дни след унижението в Павлодар "сините" отстъпиха с 1:2 на Ботев. Така Мъри Стоилов вече е 2 от 2 срещу отбора, с който написа евроистория преди 7 години. Под ръководството на младия специалист "канарчетата" спечелиха с 2:0 и през пролетта. Двубоят започна отлично за Левски и хубав гол на Гари Родригес даде аванс на гостите още в 6-та минута. Холандецът стреля силно, топката срещна лявата греда на Адам Страховяк и спря в мрежата.

Само половин час по-късно крилото се превърна от герой в грешник.

Доказан провокатор като Веселин Минев опъна нервите на холандеца, който неразумно го хвана за врата и бранителят се строполи на земята. Реферът Георги Йорданов счете, че футболистът на столичани заслужава червен картон и го изгони. Интересно е да се отбележи, че между първия гол и споменатата ситуация съдията спести по-сериозно наказание на Кристовао Рамос, който влезе грубо в краката на Тодор Нелев.

Заболя го, но през второто полувреме не им прости.

Именно младата надежда на българския футбол поведе своите към обрата. В 57-та минута Неделев направи нещо, което рядко се вижда по родните терени. Юношата на "канарите" навърза Вутов, Пинто и Старокин преди от малък ъгъл да прати топката в мрежата на Илиев за 1:1. Това беше една от малкото неубедителни изяви на Пинто в този мач, но цената беше солена.

В същото време промените Мъри дадоха нужния ефект и четвърт час преди края на редовното време Ботев се добра до заслужения успех.

Неделев навлезе мощно в наказателното поле и с едновременно силен и техничен шут с външен фалц направи Пламен Илиев безпомощен за втори път. Публиката изпрати Станимир Стоилов с аплодисменти, а той сподели, че успехът е дошъл закономерно.

"През целия мач контролирахме събитията на терена. Левски успя да отбележи от първата ситуация, която създаде. Червеният картон значително ни улесни. Имахме натиск, имахме положения и съвсем заслужено взехме победата. Имахме проблеми с кондицията, тъй като разполагахме с малко време за възстановяване след мача с Жрински. Радостни сме от победата срещу силен съпреник като Левски. Притесяваше ме, че не успяхме да върнем гола още преди почивката, но постепенно усилвахме натиска. Ако бяхме действали прибързано, можеше да допуснем доста грешки. Надявам се умората да не се отрази на евромача ни. Искам от футболистите да играят на високи обороти във всеки един двубой", заяви Мъри.

Мачът бе изгледан на живо от новия наставник на Левски Славиша Йоканович, директорът Наско Сираков, както и от помощникът на Любо Пенев в националния отбор Радослав Здравков.