Локомотив (Сф) и Славия като Левски и ЦСКА

Локомотив (Сф) и Славия като Левски и ЦСКА Снимка: BGNES

И в малкото столично дерби съперниците не можаха да си отбележат гол - срещата между Локомотив и Славия завърши с нулево равенство, точно както тази между Левски и ЦСКА преди месец.

За разлика от "голямото" дерби днес имаше много положения за гол, но играчите и на двата отбора направиха много пропуски, като най-ярко се проявиха в това отношение Ваня Дзаферович от "железничарите" и капитанът на "белите" Тодор Колев.

Ако някой трябва да бъде отличен измежду двайсет и шестимата, които играха в този мач, то това са вратарите Юлиян Левашки и Раис Мболи.

Локомотив за трета поредна година не успя да победи Славия и остана по-близо до следващите го ЦСКА и Левски, отколкото до водача Литекс. Славия също остана в групата на отборите, борещи се за трето място, но не можа да се възползва от равенството на Левски в Мездра вчера. Преди гостуването на ЦСКА в Ловеч довечера може да се очаква, че съотношението между точките на отборите от втора до пета позиция ще се запази поне приблизително същото.

"Беше тежък мач. През първото полувреме играхме добре и пропуснахме да спечелим победата. Славия бяха по-добри през втората част, така че резултатът е реален. В такива мачове, ако не можеш да биеш, добре е и това, че не губиш", философски заключи треньорът на Локомотив Драгомир Окука.

Изказването на колегата му Велислав Вуцов от Славия беше в същия дух: "Мисля, че мачът беше абсолютно равностоен. Ако някой беше победил, той нямаше да е надиграл другия отбор, а щеше да го е излъгал. Познаваме се много добре и нямаше с какво да се изненадаме. Сгъстеният цикъл вкара много умора и липсата на равностойни играчи, които да заменят основните единици, си казва думата. Това, което ни липсваше днес, беше бързината. Липсваше ни много Данчо Петков, но новата двойка Томаш и Ренет се справи отлично и не даде много шансове на Локомотив. Едната точка не е неуспех. Докарахме го до мача с ЦСКА в събота, който ако го спечелим, може да постигнем нещо повече от целите, които сме си поставяли".

По-рано днес Черно море и Пирин също завършиха наравно - 1:1, след като гостите поведоха през първото полувреме с дузпа, изпълнена от Зоран Златковски, но не можаха да удържат победата и централният нападател на варненци Георги Божилов изравни в добавеното време на мача.