Анди Мъри вече е №2 в света

Анди Мъри спечели за втори път турнира в Маями Снимка: iitp.com
Анди Мъри спечели за втори път турнира в Маями

Анди Мъри спечели тенис турнира в Маями, след като победи на финала Давид Ферер и тази титла го изкачи до №2 в света. 25-годишният шотландец спечели мачбол, за да обърне хода на мача в своя полза и триумфира с 2:6, 6:4 и 7:6 (7:1), за да вземе деветата си титла в турнир от сериите Мастърс.

Мъри загуби първите пет гейма в мача, но след това успя да се противопостави на атаките на Ферер, а спасеният мачбол, макар и с помощта на технологията „Ястребово око", се оказа повратната точка за шотландеца в третия сет.

Това е 26-та турнирна титла за Мъри, която го изкачи над Роджър Федерер в световната ранглиста. Мъри вече е бил №2 в света - за три седмици през 2009.

Това е и първата Мастърс титла на Мъри след турнира в Шанхай в края на 2011, където той отново победи Ферер. След това шотландецът взе олимпийското злато в Лондон, както и първата си титла в турнир от Големия шлем - в US Open.

„Мачът беше много тежък - обясни след финала Мъри. - Всеки можеше да спечели, влажността беше много висока и двамата бяхме останали без сили за последните разигравания."