Лудогорец - шампион на редовния сезон

Лудогорец приключва на първо място редовния сезон и чака допълнителните 12 мача, които ще решат титлата.

Литекс и Лудогорец направиха неособено зрелищен мач и завършиха 0:0 в Ловеч. Срещата от последния 26-и кръг на редовния сезон узакони крайното класиране от първия етап на първенството.

В него Лудогорец е на върха, което му дава правото да почива следващия уикенд, когато стартира фаза 2. А това може да се окаже жизненоважно, защото ще значи отдих между двата мача с Валенсия в Лига Европа.

Домакините имаха претенции за дузпа още в първите минути на мача, когато Теро Мантула сякаш повали Джордан. Но реферът Георги Йорданов прецени, че финландският защитник на Лудогорец се е подхлъзнал и не е могъл да избегне контакта.

Гостите изпуснаха добри положения на контраатака, а Литекс опитваше с постепенни атаки. До почивката мачът бе приятен за гледане, а след нея се възцари предпазливост.

Разликата между първите два тима в първенството остава само точка в полза на Лудогорец.