Славия би ЦСКА, а Локо (София) - Локо (Пловдив)

Емил Велев изведе Славия до първа победа над ЦСКА от осем години Снимка: БГНЕС
Емил Велев изведе Славия до първа победа над ЦСКА от осем години

Отборът на Славия постигна първа победа над ЦСКА след осем години и общо 16 поражения. В ранния мач от днешната програма на 7 кръг в А група „белите" се наложиха с 1:0.

Единственото попадение вкара Даниел Пеев в 15-та минута. Той се разписа след удар от далечно разстояние.

„Имахме много липсващи футболисти. Имахме няколко положения, от които не се възползвахме, Славия го направи. След лагера ще направим анализа на мача, мисля, че трябваше да вкараме един гол.

Животът продължава, ще видим. Мисля, че футболистите имат голямо желание. Бяха изморени от Бешикташ и не можахме да ги възстановим, затова загубихме. Никой не е виновен за загубата. Сигурен съм, че имаме шансове не само за Европа, а и за шампионската титла. Нищо не е изгубено", оптимистично обяви треньорът на ЦСКА Гьоре Йовановски.

Той обяви, че отсъствието на Спас Делев в състава е заради факта, че в тима в момента има „по-добри футболисти от него".

„Заслужена победа за нашия отбор, знаехме как ще играе ЦСКА, бяхме ги разучили. Победата можеше да бъде по-изразителна, но се радвам и на 1:0.

Правят се пропуски, зарядът беше много голям, радвам се, че момчетата изиграха мача на много високи обороти и заслужено победихме. За победа се дават три точки, ние взехме максималното. Заслужено победихме", обобщи наставникът на Славия Емил Велев.

„Аз съм най-щастливият президент. Ще има премии за футболистите, на които съм благодарен. Няма лесни мачове, но знам, че Славия го очакват добри дни. Песничката ще бъде изпята и в ХІІІ кръг (Бел. ред.: Когато "белите" играят с Левски), но дотогава има много време.

Не искам да говоря за Лига Европа. Всичко ще си дойде с времето. В предишните години съдиите даваха победата на ЦСКА, сега не можаха", коментира президентът на Славия Венцислав Стефанов.

Един от собствениците на ЦСКА - Иво Иванов, призна, че успехът на Славия е заслужен и обеща да бъдат взети мерки. Костадин Стоянов, който дълго време бе извън терена заради контузия, обвини за него бившия треньор Павел Дочев. "Аз съм играл по Б и по В група, но такава подготовка никога не съм водил. Много зле физически сме, ние правим подготовка по време на сезона. За мен той (Павел Дочев) е виновен. Може да кажете, че го мразя, но за мен той е виновен. Разбрах, че е поел някой отбор от трета дивизия, много му е. Имали 7 точки, с толкова ще си останат", сподели бранителят.

Бясна от слабата игра на ЦСКА, агитката на „армейците" изпочупи част от новите седалки на сектор В на стадион „Славия". Парчета от седалките полетяха и към терена, а главният рефер на срещата Антон Генов бе принуден да прекрати мача за няколко минути. През това време капитанът на „червените" Тодор Янчев изнасяше падналите на терена парчета.

В другата среща от днес Локомотив (София) се наложи с 3:0 над съименниците си от Пловдив. Два гола на Цветан Генков и един на Дерек Асамоа донесоха класическия успех на "червено-черните". Двата тима доиграха мача с по десет души след червени картони на Кристиан Добрев от Локомотив (София) в 68-та минута и на Юнес Бенжалюн от Локомотив (Пловдив) в 90-та. Здравко Лазаров пък пропусна дузпа за Локомотив (Пловдив) в 86-та минута.

„Изиграхме слаб мач, в който Локомотив (София) постигна заслужена победа. При нас има върху какво да се работи, показваме едно лице в Пловдив, друго навън. Трябва да се промени манталитета на играчите", коментираха от щаба на Локомотив (Пловдив).

„Спечелихме важни три точки, щастлив съм, че станаха с перфектна игра от нашия отбор. Това, което се стремим да изградим се видя днес на терена. Опитваме да обясним на играчите, че не може с малко усилие да постигаме победи. Поискахме от тях повече да се влагат и резултатът е налице. Ако успеем да сме постоянни, мога да съм спокоен", коментира наставникът на Локомотив (София) Димитър Васев.

Последният мач е утре между Черно море и Левски. "Сините" тръгнаха днес към Варна, като предпочетоха да пътуват със самолет, вместо с клубния автобус. Почти сигурно участие в двубоя ще вземе Гара Дембеле. Французинът тренира в последните дни на облекчен режим.