Иван Иванов класира Партизан в групите на Лига Европа

Иван Иванов отбеляза решителното попадение в 75-ата минута Снимка: Getty Images
Иван Иванов отбеляза решителното попадение в 75-ата минута
Станислав Манолев се върна сред титулярите на ПСВ за разгрома с 9:0 над черногорския Зета Снимка: getty images/guiliver photos
Твенте на Николай Михайлов отстрани Бурсаспор след продължения Снимка: Getty Images
Твенте на Николай Михайлов отстрани Бурсаспор след продължения
Владислав Стоянов не пусна гол на Олимпик насред Марсилия, но въпреки това Шериф отпадна

Трима българи - Иван Иванов (Партизан), Станислав Манолев (ПСВ) и Николай Михайлов (Твенте) се класираха за груповата фаза на Лига Европа, за разлика от Шампионската лига, където този сезон няма да гледаме нито един наш сънародник.

Националният ни защитник Иванов стана герой за сръбския шампион, отбелязвайки с глава в 75-ата минута гола за победата с 1:0 срещу Тромсьо, позволила на Партизан да елиминира норвежците по правилото за чуждия терен след 2:3 в първия мач.

По много драматичен начин продължи напред и Твенте на Николай Михайлов, отстранявайки турския Бурсаспор с 4:1 след продължения. Българският страж допусна гол в четвъртата минута на добавеното време след първата част, дело на чилиеца Себастиан Пинто. Редовното време завърши 3:1 за домакините - точно толкова, с колкото бяха паднали преди седмица в Бурса. Хепиендът все пак дойде в 105-ата мин., когато младежкият национал на Холандия Лерой Фер донесе на Твенте мястото в груповата фаза.

Станислав Манолев се върна сред титулярите на ПСВ при разгрома с 9:0 над черногорския Зета в Айндховен, което беше знак, че холандският клуб се е отказал от продажбата на българския национал.

Не така щастливи бяха други четирима наши сънародници, които трябваше да преглътнат отпадането на прага на групите в Лига Европа.

Димитър Рангелов се оказа основен виновник за загубата на своя Люцерн с 0:2 в Генк, след като си изкара червен картон за ритане на противников играч без топка. Нападателят, който в първия мач се разписа за победата 2:1, бе изгонен в 37-ата минута и за белгийските домакини отбелязаха головете си след почивката.

Вратарят Владислав Стоянов бе герой за молдовския Шериф при равенството 0:0 в Марсилия, но този успех за скромния източноевропейски тим не бе достатъчен за елиминирането на прочутия Олимпик, който бе спечелил първата среща в Тираспол с 2:1.

Халфът Борис Галчев също бе титуляр за своя Динамо (Букурещ) при гостуването на украинския Металист, но не можа да помогне особено на „кучетата" и бе заменен на почивката. Мачът завърши 2:1 в полза на домакините, които бяха победили и в румънската столица с 2:0.

Живко Миланов остана резерва за Васлуй в реванша срещу италианския Интер в Милано, а съотборниците му бяха на крачка от подвиг, след като на два пъти повеждаха, но крайният резултат бе 2:2. Интер рано остана с човек по-малко след изгонването на вратаря Лука Кастелаци в 33-ата минута, но преднината от 2:0 от първата среща бе достатъчна за продължаване напред.

Жребият за груповата фаза ще се проведе днес от 14:00 ч.