Порто вече на финал, чака Бенфика за "О Класико"

Фалкао първо изравни от дузпа, а след това вкара още на три пъти за разгрома над Виляреал Снимка: Getty Images

Двукратният европейски клубен шампион Порто нямаше милост срещу Виляреал и го разгроми с 5:1 в първия полуфинал на Лига Европа, с което на практика уби всякаква интрига за реванша на "Ел мадригал".

Колумбийската звезда на "драконите" Радамел Фалкао пък изнесе моноспектакъл пред защитниците и вратаря на "жълтата подводница", реализирайки четири от попаденията.

Порто доминираше през първото полувреме, но Виляреал стигна първи го гол. Това се случи в самия край на първото полувреме, когато Кани засече с глава едно центриране отдясно.

След почивката обаче на терена имаше само един отбор - този на домакините.

В 49-ата минута Фалкао откри головата си сметка след прецизно изпълнена дузпа, а 12 по-късно Гуарен направи обрата пълен, засичайки с глава отблизо.

Отново колумбийският голаджия излезе на преден план в 67-ата минута, когато засече с крак подаване отдясно, впоследствие на два пъти с глава затвърди изразителната попеда на португалския първенец.

Далеч по-оспорван бе другият полуфинал, който противопостави Бенфика и Брага. "Орлите" стигнаха до успеха с 2:1, но всичко остана да се решава на "Мунисипал" следващата седмица.

Трите попадения в мача паднаха в първия четвърт час на второто полувреме. Жардел изправи феновете на Бенфика на крака в 50-ата минута, насочвайки от 6-7 метра отбитата от дясната греда топка.

Само три по-късно гостите възстановиха статуквото на терена, като Вандиньо засече с глава центриране от свободен удар.

Звездата на домакините Оскар Кардосо обаче донесе минималната преднина преди ответния двубой след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Реваншите са на 5 май, а финалът на Лига Европа е насрочен за 18 май в Дъблин.